Agjërimi para finales? Salah, Shaqiri dhe Mane marrin këtë vendim - LexoLajme
Sport

Agjërimi para finales? Salah, Shaqiri dhe Mane marrin këtë vendim

Ramazani është një aleat shumë i madh për Tottenham Hotspur në kuadër të finales së Champions-it, për faktin se tre futbollistë të Liverpoolit, Sadio Mane, Mohamed Salah dhe Xherdan Shaqiri agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të fesë islame.

Por, me sa duket Jurgen Klopp e ka zgjidhur përfundimisht problemin me ushqimin e futbollistëve të tij për finalen e 1 qershorit dhe rrezikun që ata të mos vinin në formë për ndeshjen përballë Tottenhamit.

Megjithatë Kurani e parashikon se personat që janë në kushtet e pamundshmërisë për shkak të sëmundjes apo udhëtimeve, mund ta kompensojnë ditën e humbur.

Kështu pritet me ndodh edhe me tre lojtarët mysliman të Liverpoolit për 1 qershor, Shaqiri, Salah dhe Mane nuk do të jenë agjerushëm.

Njëjtë edhe vitin e kaluar patën vepruar treshja, Salah, Mane dhe Emre Can.

Kujtojmë që Liverpooli e siguroi finalen pasi në mënyrë spektakulare e mposhti Barcelonën 4-0 në stadumin “Anfield”

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close