Çka po ndodh kështu me botën, akulli mbulon Meksikën në pikë të verës - LexoLajme
Bota

Çka po ndodh kështu me botën, akulli mbulon Meksikën në pikë të verës

Meksika u g odit nga një stuhi në mëngjesin e hershëm me breshër, duke krijuar rr ezik te qytetarët, madje makinat mbetën nën kokrrizë.

Edhe disa kamionë u bllokuan nga stuhia e papritur e akullit në qytetin Guadalajara, në shtetin Jalisco.

Rrugët u bllokuan dhe dëme të mëdha u raportuan pasi shiu dhe breshri i madh go ditën rreth orës 1 të dielën në kohën lokale, sipas autoriteteve.

Në zonat më të prekura, breshëri u fut në shtëpi, ndërsa banorët luf tuan për të gërmuar pronën dhe automjetet e tyre.

Ushtria dhe personeli i shërbimeve emergjente u hartuan për të punuar gjatë gjithë natës për të pastruar rrugët, sipas mediave meksikane.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close