Dy çmime brenda ditës për Lionel Messin - LexoLajme
Sport

Dy çmime brenda ditës për Lionel Messin

Dy çmime brenda ditës për Lionel Messin

Lionel Messi është një nga lojtarët më të mirë në botë që ka dominuar futbollin në dekadën e fundit së bashku me Cristiano Ronaldon.

Megjithëse duket se këtë vit është disi larg fitimit të çmimit të “Topit të Artë”, argjentinasi nuk ka të ndalur në ecurinë individuale.

Ditën e sotme ai ka fituar dy trofe në një ditë. Atë të golashënuesit më të mirë në Spanjë për sezonin 2017-2018 dhe atë të “Lojtarit të vitit”.

Ndërsa kur është pyetur në lidhje me golin më të bukur ai u shpreh: “Nuk më kujtohen shumë, por mendoj se rëndësia e golave vlen më shumë se bukuria”.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close