Emocionuese: Goli i fitores historike të Kosovës nën komentimin e Andin Lokajt - LexoLajme
Sport

Emocionuese: Goli i fitores historike të Kosovës nën komentimin e Andin Lokajt

Kosova mbrëmë ka shënuar fitore historike në stadiumin ‘Vasil Levski’ të Sofjes, me rezultatin 3:2.

Përfaqësuesja e Kosovës e shënoi fitoren e parë në një ndeshje kualifikuese për kampionat evropian ose botëror, falë golit krejt në fund të Elbasan Rashanit, shkruan Insporti

Rashani, që u fut në lojë në vendin e Edon Zhegrovës në minutën e 76-të, ishte heroi i këtij takimi me golin në minutat shtesë.Kjo fitore ishte e para për Kosovën në kualfikueset për ‘EURO 2020’, derisa ajo u përcoll nga emocione të shumta.Më poshtë keni golin nën komentin e komentatorit të njohur, Andin Lokaj. /Insporti com/

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close