Flet heroi i Kosovës që ngriti në këmbë mijëra tifozë në Sofje - LexoLajme
Sport

Flet heroi i Kosovës që ngriti në këmbë mijëra tifozë në Sofje

Elbasan Rashani, heroi i Kosovës, që shënoi golin për 3-2 kundër Bullgarisë për t’ia siguruar tri pikë “Dardanëve” në fund të ndeshjes, nuk di se si të shpjegojë lumturinë për këtë moment historik për Kosovës.

“Nuk ishte ndeshje e lehtë, kishim më shumë shanse.

Miloti ishte fantastik.

Nuk po di çfarë të them, është e pabesueshme kjo që më ndodhi.

Jam shumë i lumtur.

Ishte vështirë, por kishim besimin se mund t’ia dalim dhe kemi luftuar deri në fund”, u shpreh ai.

“Tifozët ishin fantastik.

Si me luajt në Prishtinë, kurrë skam parë fansa më të mirë si këta që i kemi ne.

Pas kësaj fitore, Kosova ka shkuar në 5 pikë në Grupin A, me një më pak se Çekia dhe Anglia. /Gazeta Express/

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close