Kosova më e mirë se Portugalia, Gjermania e Spanja - LexoLajme
Sport

Kosova më e mirë se Portugalia, Gjermania e Spanja

Kosova ka marrë pikët e plota në Sofje, duke e mposhtur 3-2 Bullgarinë.

Kosova e ka dominuar Bullgarinë në të gjitha aspektet në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Vasil Levski”, dhe ka marrë fitore dramatike duke fituar në fund 3-2, raporton Gazeta Express.

Rashica, Muriqi dhe Elbasan Rashani shënuan për Kosovën për t’i marrë tri pikë të arta.

Kjo është ndeshja e 14 që Kosova s’di për humbje, miqësore dhe zyrtare.

“Dardanët” kanë lënë prapa Portugalinë me 10 ndeshje pa humbje, Danimarkën 9, Gjermania 5, Spanja 4 dhe Belgjika 3, bën të ditur “bet365”.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close