Majlinda e Artë në Bjellorusi, mposht në finale xhudisten ruse - LexoLajme
Sport

Majlinda e Artë në Bjellorusi, mposht në finale xhudisten ruse

Majlinda Kelmendi ka triumfuar në finale, në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, duke fituar medaljen e artë.

Kelmendi ka mposhtur në finale rusen Natalia Kuziutina, në kategorinë -52 kilogramë.

Kelmendi e mposhti në gjysmëfinale xhudisten që vlerësohet më e mira në botë, francezen Amandine Buchard.

Pas pak minutash edhe xhudistja tjetër, Nora Kelmendi, do të ndeshet në finale me rusen tjetër Daria Mezhetskaia.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close