Në Arabinë Saudite nxehtësia përvëluese shkrin makinat - LexoLajme
Lajme

Në Arabinë Saudite nxehtësia përvëluese shkrin makinat

Shumë përdorues të mediave sociale po postojnë imazhe të veturave dhe semaforëve të shkrirë pas një valë ekstreme të nxehtësisë në Arabinë saudite dhe Kuvajt.

Temperaturat kanë arritur në 63 gradë celcius në këto vende të Lindjes së Mesme.

Një politikane nga Pakistani e ka postuar në Twitter gjendjen në Lindje të Mesme. Vërtetësia e këtyre fotove gjithsesi nuk është vërtetuar nga mediat e mëdha botërore. /Gazeta Express

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close