Nuk harxhon as naftë dhe as benzinë, kjo është ”bisha e bardhë” që Mercedes do të hedhë në treg - LexoLajme
Teknologji

Nuk harxhon as naftë dhe as benzinë, kjo është ”bisha e bardhë” që Mercedes do të hedhë në treg

Nuk harxhon as naftë dhe as benzinë, kjo është ”bisha e bardhë” që Mercedes do të hedhë në treg

Kompania ‘’Mercedes’’ pritet që të hedhë në treg modelin e ri të makinës elektrike.

Mësohet se gjigandi gjerman i makinave do të hedhë në treg ‘’ bishën’’ që është pagëzuar me emrin EQV.

Pritet që kjo makinë të rivalizojë më së miri  Tesla-n, Audi-n dhe Jaguar-in.

Ky model mund të prezantohet në mars të këtij viti. Deri më tani ‘’Mercedes’’ ka publikuar vetëm disa foto të kësaj makine.

Në fotot e publikuara dallohet se ‘’bisha’’ e re e ‘’Mercedes’’ është në ngjyrë të bardhë, por ende nuk dihet nëse kjo kompani po punon për ndonjë model në ngjyrë të zezë.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close