Shqiptari ia gërdit boksin serbit, Adrian Maliqi e nokauton tri herë Darko Knezhevic (Video) - LexoLajme
Sport

Shqiptari ia gërdit boksin serbit, Adrian Maliqi e nokauton tri herë Darko Knezhevic (Video)

Meçi i shumë pritur mes shqiptarin Adrian Maliqi dhe serbit Darko Knezhevic është zhvilluar sot në kuadër të “Keta Fight Nights”.

Meçi duhej të zgjaste 6 raunde, dhe këtë e kërkonte serbi Knezhevic. Maliqi ishte shumë i përgatitur për këtë ndeshje, gjë që e dëshmoi në duelin kundër Knezhevic. Knezhevic ishte tërë kohën në mbrojte pasi që Maliqi ishte agresiv në sulm.

Maliqi arriti ta rrëzoj Knezhevicin me nokaut në raundin e dytë. Kur filloi raundi i tretë, Maliqi filloi ngadale të lëshohet në sulm.

Ai nokautoi serbin dy herë gjatë raundit të tretë dhë bëri që ky meç të ndërpritet për shkaqe sigurie; serbi donte të vazhdonte meçin por gjyqtari i meçit e anuloi për të evituar ndonjë tronditje të mundshme që do të kishte pësuar serbi.

Maliqi tani ka bilanc prej 12 fitore dhe një humbje.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close