UEFA kujton momentin kur Rashica i bëri “horë” bullgarët - LexoLajme
Sport

UEFA kujton momentin kur Rashica i bëri “horë” bullgarët

Milot Rashica sërish ka marrë vëmendjen e faqeve të UEFA-s, por kësaj radhe për “spektaklin” kundër Bullgarisë.

Kosova të hënën shënoi fitore historike në Sofje ndaj Bullgarisë, ku padyshim se më i miri te “Dardanët” dhe ai që e udhëhoqi ekipin drejt fitores, ishte Milot Rashica.Tani, UEFA është mahnitur me shkathtësitë e futbollistit nga Vushtrria, transmeton Insporti

Rashica bëri driblime në krahun e majtë, para se të dërgonte topin te Benjamin Kololli i cili asistoi te goli i Vedat Muriqit, për 2:2.Kujtojmë se Rashica në këtë ndeshje e shënoi golin e parë dhe asistoi te goli i fitores i shënuar në minutat shtesë, nga Elbasan Rashani.Kësisoj, ylli i Werder Bremenit ishte i përfshirë në të tre golat e Kosovës në ‘Vasil Levski’. /Insporti com/

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top

Duke vazhduar ta përdorni portalin tonë, ju pranoni përdorimin e "Cookies". Për më shumë

Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cokies” në potalin tonë që do e rregullon eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë edhe përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.

Close